Prime time

Relacjonowanie wydarzeń wiele znaczących i wiele mówiących o kulturze popularnej – wisienek na medialnym torcie. Próba stworzenia panoramy świata blichtru – od czerwonego dywanu przez murawy stadionów po teatry przekształcone w telewizyjne studia. Obserwowanie ważnych miejsc rozświetlonych fleszem, które raz do roku na moment wypełniają się ludźmi i tym, co oni ze sobą niosą.

Czarny na białych

Za kulisą szafeczka ze złotymi rycerzami stoi i błyszczy jak diamenty na szyjach pań. Po raz 88. czas rozdać Oscary!

Literacki prestiż na dwa głosy

W porównaniu z wielkimi medialnymi imprezami rozdania nagród w dziedzinie literatury przebiegają skromnie i uroczyście. 13 października podczas eleganckiego obiadu w Guildhall w Londynie rozstrzygnięto…

Kino należy do ludzi

Czas na ekspresowe podsumowanie 87. edycji nagród Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej.

Muzyka ma znaczenie

W jaki sposób tym razem celebrowano święto niezaprzeczalnej i wiecznie żywej siły muzyki?

Oscarowi wyostrzył się dowcip

Nie ulega wątpliwości, że dla filmowców niezmiennie największą inspiracją staje się codzienne, zwykłe życie, niezwykli ludzie i bezgraniczna wyobraźnia.

Żółte Lwy

Jestem w szoku i czuję wstyd, choć sam się sobie dziwię, bo przecież niczego niezwykłego tutaj nie odkryję.

Truskawki z bitą śmietaną

Są tylko cztery turnieje tenisowe, które wynoszą gracza na wyżyny prestiżu: Australian Open, Roland Garros, US Open i Wimbledon.

Po złote runo do Cannes

Przeglądając w ciągu dwóch ostatnich miesięcy artykuły na temat canneńskiego festiwalu, trudno oprzeć się wrażeniu, że nie wszystko złoto, co się świeci, choć świeci się pierwszorzędnie.

Współbrzmienie

Siadam przed komputerem i włączam 55. galę rozdania nagród Grammy, galę już dzień później oficjalnie uznaną przez prasę za wyjątkową (jak zresztą mówi się o każdej co roku).

Festiwal człowieczeństwa

9 września za pośrednictwem telewizji widzowie na całym świecie brali udział w spektakularnej ceremonii zamknięcia Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie.