Temat miesiąca

Temat miesiąca: czytajmy!

Źródło grafiki: rysunki.me
Nowy rok - nowe wyzwania? Czemu nie! Zapewne słyszeliście już o facebookowej akcji "Przeczytam 52 książki w 2015 roku" oraz o wielu innych bliźniaczych inicjatywach, które mają dowieść, że spadek poziomu czytelnictwa nie musi być odwieczną bolączką narodową. Redakcja Kulturnatywnie.pl w styczniu też sobie poczyta, i to naprawdę sporo!
W tym miesiącu chcemy jeszcze mocniej zabrać Was do świata książek i komiksów. Aby tego dokonać, zrecenzujemy dla Was kilkanaście nowości wydawniczych. Będą to publikacje różnorodne - zarówno pod względem treści, jak i pod względem formy. Pojawią się książki o nachyleniu biograficznym, opowieści rodem z gatunku science fiction, świeżutkie komiksy, a nawet pozycje zaliczane do klasyki literatury ogólnoświatowej, niedawno odświeżone i podane w nowym kształcie. Chcemy, aby wszystkie te propozycje stały się inspiracją do dalszych czytelniczych poszukiwań, a przede wszystkim zachętą do aktywnego poruszania się w sferze kultury literackiej.

Nie zabraknie również relacji z bieżących wydarzeń kulturalnych oraz obserwowania tego, co każdego dnia dzieje się w przestrzeni publicznej. Trzymamy rękę na pulsie nawet wtedy, gdy jesteśmy zaczytani w 52 (lub więcej) książkach!

A więc - czytajmy! Zobaczmy więcej kultury słowa w 2015 roku.
Katarzyna Osior

Absolwentka filologii polskiej i kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, zastępczyni redaktor naczelnej portalu, zajmuje się także redakcją i korektą portalowych artykułów. Miała być lekarzem, ale została językoznawcą i uważa, że lepiej nie mogła wybrać. Obserwuje rzeczywistość z wrodzoną dociekliwością w myśl zasady, że ciekawość to pierwszy stopień nie do piekła, lecz do wiedzy. Wiecznie wierzy – w świat, w ludzi, w uczucia, w język, w Słowo.