Temat miesiąca

Temat miesiąca: energia

Źródło grafiki: http://www.energypost.eu/wp-content/uploads/2014/02/blitz.jpg
Zapowiadaliśmy już kiedyś, że będzie energia, no i była, chociaż miała być większa. Wiecie, rozumiecie – życie płata figle. Nic jednak w przyrodzie nie ginie. Energia powraca, i to ze zdwojoną siłą, bo powtarzamy:  portal kulturalny Kulturnatywnie.pl robi miejsce dla swojego następcy i przeistacza się w portal kulturalny Z CYKLU.
A skąd (prócz przenosin i przygotowywania nowej odsłony portalu) ta czerwcowa wzmożona energia? Ze słów, oczywiście. Na dobry początek napiszemy o komiksowych superbohaterach, posiadaczach supersiły, którzy przefruwają z kart książek na małe i duże ekrany. Potem podłączymy się do prądu, a raczej zasilimy wszystkie nasze wzmacniacze, mikrofony i gitary, aby dodać muzyce nowych brzmień. Następnie wyjdziemy na miasto – niekoniecznie z instrumentami, choć kto wie – aby poszukać energii w ludziach, którzy chcą zmieniać lokalny świat na lepsze. Uniwersytet też się zalicza do lokalnego świata, a tam ostatnio bardzo dużo się dzieje; będziemy w centrum wydarzeń. Co jeszcze? A na przykład to, że, jak wiadomo, najlepiej się działa w plenerze, na słońcu, przy wsparciu energii słonecznej. Wiedział o tym też Edward Stachura, gdy pisał swoje wiersze. Przyjrzymy się im badawczo. Opowiemy też trochę o Władcy Pierścieni z innej perspektywy i o kolejnych dziwnych stworach z gatunku Externi stellari. Starym dobrym zwyczajem będą też recenzje książkowe.

Przekazujemy dużo pozytywnej, czytelniczej energii i zapraszamy już niedługo na nową stronę o nowej nazwie :)


Katarzyna Osior

Absolwentka filologii polskiej i kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, zastępczyni redaktor naczelnej portalu, zajmuje się także redakcją i korektą portalowych artykułów. Miała być lekarzem, ale została językoznawcą i uważa, że lepiej nie mogła wybrać. Obserwuje rzeczywistość z wrodzoną dociekliwością w myśl zasady, że ciekawość to pierwszy stopień nie do piekła, lecz do wiedzy. Wiecznie wierzy – w świat, w ludzi, w uczucia, w język, w Słowo.