Temat miesiąca

Temat miesiąca: wczasowczytanie

Źródło grafiki: http://www.newsweek.pl/g/i.aspx/1200/0/newsweek/635565990716138121.jpg
Nadszedł już piękny czas, podczas którego chowamy ciepłe swetry w najciemniejsze zakamarki szafy, prasujemy sukienki, kupujemy fikuśne kapelusze, pakujemy walizki i jedziemy nad morze taplać się w ciepłym piachu (albo też i w góry, nad jezioro - gdzie tylko sobie zamarzycie). Jednym słowem: mamy wakacje!
Na letnie wczasy koniecznie zabierzcie ze sobą książki. Jeśli nie macie swoich ulubionych typów, skorzystajcie z naszych lipcowych rad. Przez cały miesiąc będziemy dzielić się z Wami najnowszymi recenzjami wybranych przez nas propozycji wydawniczych. Dobraliśmy takie książki, które umilą Wam wylegiwanie się w promieniach słońca, ale i jednocześnie skłonią do pomyślenia, poruszą, zainspirują. Będzie trochę naukowo, trochę refleksyjnie, również trochę rozrywkowo. Poczytacie o najnowszych komiksach, zastanowicie się nad tym, jak to jest żyć i kochać wystarczająco dobrze, dowiecie się więcej o dwóch architektach awangardy, ale to nie koniec - mamy w zanadrzu jeszcze o wiele więcej tematów. Zapraszamy na recenzje przez cały lipiec.

Wczasoczytanie czas zacząć!

Na zachętę:A tutaj wersja nieco alternatywna, ale wiecie - każdy powód jest dobry, żeby poczytać:Katarzyna Osior

Absolwentka filologii polskiej i kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, zastępczyni redaktor naczelnej portalu, zajmuje się także redakcją i korektą portalowych artykułów. Miała być lekarzem, ale została językoznawcą i uważa, że lepiej nie mogła wybrać. Obserwuje rzeczywistość z wrodzoną dociekliwością w myśl zasady, że ciekawość to pierwszy stopień nie do piekła, lecz do wiedzy. Wiecznie wierzy – w świat, w ludzi, w uczucia, w język, w Słowo.