LUS|TRO

JEZIORO|MARZEŃ

1.

2.

Ten, kto mówił o jesieni życia, zapomniał, że po drodze jest jeszcze późne lato. Wiele gatunków roślin wciąż kwitnie: rozchodnik, krwawnik, dzielżan, budleja Dawida, lawenda, hortensja, dalia, werbena… Słowem – co kto lubi. Robi się nieco chłodniej, a wieczorne słońce roztacza złotą aurę. Dzieci są już samodzielne, kredyty – spłacone, a emerytura – w zasięgu wzroku. W życiu zaczyna się nowy etap. Wreszcie można odbyć podróże odłożone na później, przeczytać wszystkie kupione książki, zainteresować się ogrodnictwem, a czasem wypożyczyć wnuka do wspólnych harców. Albo przygarnąć psa. Chodzić na długie spacery. Przesiadywać na spotkaniach ze znajomymi do późna na świeżym powietrzu i przy dobrym jedzeniu, póki koc wystarczy, a świeczki wciąż się palą.

Jesień życia roztacza przed seniorem morze możliwości. Trudno o tym nie pomyśleć, gdy za progiem sesja, obrona czy praca. Niektórzy to mają dobrze…

Doktorant na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, anglista i tłumacz. Uważa, że najważniejsze są drobiazgi oraz że dzień bez kubka zielonej herbaty to dzień stracony.

    Zostaw odpowiedź

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    0 %