PrzeczytaliśmyRecenzje

Temat miesiąca: kłamstwa

W czerwcu trochę Was pookłamujemy. Na swoje usprawiedliwienie mamy taką oto konstatację: sztuka czasem wymaga kłamstwa. A właściwie to zaraz, chwila – jaką mamy gwarancję, że obecna rzeczywistość nie jest jedynie pomyłką systemu? Że mózg nie oszukuje nas każdego dnia? Że sami sobie nie narzucamy wymyślonej wersji naszego życia? Bądźmy ostrożni z jednoznacznymi ocenami.
Na początku Antoni Kaja poczęstuje Was swoim magicznym wypiekiem. Ile w nim będzie prawdy, a ile magii? Nie jest też oczywiście powiedziane, że w magii nie ma prawdy, prawda? Spróbujecie i sami będziecie mogli wydać werdykt.

Wyciszymy potem nieco atmosferę, aby doprowadzić ją do wrzenia  – Magda Pawłowska przyjrzy się erotyce w komiksach. Nic więcej nie zdradzimy prócz tego, żebyście nigdy nie wierzyli do końca mowie ciała…

Spójrzcie tylko na piosenkarzy: niby śpiewają, niby ruszają ustami, a dźwięki jakoś tak nie przystają do rzeczywistości… Niechlubnemu (?) wynalazkowi playbacku przyjrzy się Michał Ciemniewski.

Będzie też u nas – za sprawą wspomnianego już Antoniego – świat wielkich żądz, pokus i zakulisowych rozgrywek, który znacie ze szklanego ekranu. Zastanowimy się również wspólnie z Witkiem Dąbrowskim, czy malarstwo to kłamstwo, a Agnieszka Szypulska zabierze nas do miast, które tak naprawdę nie istnieją.

Opowiemy Wam jeszcze o kilku innych rzeczach – czytajcie nas uważnie. Czerwiec jest nasz i to akurat najszczersza prawda!

Absolwentka filologii polskiej i kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, zastępczyni redaktor naczelnej portalu, zajmuje się także redakcją i korektą portalowych artykułów. Miała być lekarzem, ale została językoznawcą i uważa, że lepiej nie mogła wybrać. Obserwuje rzeczywistość z wrodzoną dociekliwością w myśl zasady, że ciekawość to pierwszy stopień nie do piekła, lecz do wiedzy. Wiecznie wierzy – w świat, w ludzi, w uczucia, w język, w Słowo.

    Zostaw odpowiedź

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    0 %