Muzodzielnia

Muzyczne inspiracje – styczeń 2021

Dla większości z nas Nowy Rok jest początkiem kolejnego cyklu w naszym życiu. Podsumowujemy to, co było, i pełni nadziei rozpoczynamy kolejne dwanaście miesięcy.

Jaką macie intencję na ten rok? Dla mnie jest to świadome poszukiwanie siebie, swojej siły i wartości. Eksplorowanie różnorodności, badanie tego, co mnie otacza w każdym aspekcie życia, zgłębianie świata. Pozostawanie otwartym, wychodzenie ze swojej bańki jest kluczem, bo tylko odkrywanie nowego i nieznanego może nas rozwinąć. I to właśnie dlatego inspiracje muzyczne przygotowuję tak, by były one jak najbogatsze w różnie gatunki, nurty, głosy czy pochodzenie artystów.

Renata Lewandowska Dotyk (2020)

Renata Lewandowska to artystka zapomniana. Odkryta na nowo przez Krystiana Zielińskiego powraca do naszej świadomości po ponad 40 latach. Dotyk zawiera nagrania z lat 1974-1978, które przyćmiewają swoją siłą niejedno nagranie w historii polskiej fonografii. Album, tak śmiały jak na ówczesne lata, nazwać można big beatowym, aczkolwiek zawiera on wspaniale wkomponowane wpływy soulu, funku i psychodelii. Artystka zdecydowanie warta odkrycia!

Quincy Jones The Dude (1981)

Przełomowa płyta Quincy Jonesa, dzięki której stał się sławny nie tylko jako producent, lecz także pełnoprawna gwiazda estrady. Album zgarnął w 1982 roku kilka statuetek Grammy. Eklektyczny mix jazzu, latynoskich rytmów, popu i soulu, którym operuje Jones na The Dude, podbił serca słuchaczy i miał ogromny wpływ na scenę R&B.

Lee Paradise The Fink (2020)

Daniel Lee radośnie skacze pomiędzy muzycznymi alejkami w swoim artystycznym życiu. The Fink przepełniony pulsującym, mrocznym groovem jest zarówno ostrzeżeniem przed nieuchronnym końcem świata, jak i soundtrackiem na tę postapokalipsę. Przedziwne wokale, chaotyczne, pozaziemskie dźwięki syntezatora prowadzą na parkiet, udowadniając, że apokalipsa może być pełna funku.

beabadoobee Fake It Flowers (2020)

Filipińsko-brytyjska songwriterka Beabadoobee przepracowuje swój niełatwy okres dorastania – traumy z dzieciństwa, samookaleczanie, związek z chłopakiem i wszelkie trudne emocje z nimi związane. Fake It Flowers to klimatyczny, wpadający w ucho album odnoszący się w warstwie muzycznej głównie do rocka alternatywnego oraz indie rocka wplątując w to gatunki takie jak grunge, shoegaze czy britpop.

Angel Bat Dawid / Tha Brothahood LIVE (2020)

Album chicagowskiej artystki i jej bandu został zarejestrowany pod koniec 2019 roku na JazzFest Berlin. To nowatorskie, kosmiczne połączenie free jazzu, mutant funku i elektroniki skupia się wokół Angel Bat Dawid. Jej głos na skraju szaleństwa i transu prowadzi zespół w nieznane rejony, by doznać oczyszczającego katharsis.

W poprzednim życiu z pewnością była kotem. Zawsze chodzi własnymi drogami, stroni od ludzi, działa według własnych zasad. Uzależniona od muzyki – najbardziej lubi te dziwne, offowe dźwięki, których nie sposób znaleźć w mainstreamowych mediach. Z pasji studiuje kulturoznawstwo. Marzy jej się świat pełen szczerości, tolerancji i różnorodności.

    Zostaw odpowiedź

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    0 %