PrzeczytaliśmyRecenzje

Temat miesiąca: radość

„Wakacje, znowu są wakacje”, chciałoby się zaśpiewać – i można, już można! Jeśli wakacje natomiast, to odpoczynek, jeśli odpoczynek, to relaks, jeśli relaks, to, dajmy na to, czytanie, a jeśli czytanie, to my już o Was zadbamy z wielką RADOŚCIĄ! W lipcu właśnie temu błogiemu odczuciu oddamy się w słownych propozycjach.Zaczniemy od wskazań książkowych – w najbliższy piątek znajdziecie u nas świeżutką recenzję. Potem wraz z Antonim Kają przeniesiemy się do świata popkulturowego bestiariusza, wrócimy do polecania ciekawych publikacji, posłuchamy też radosnych melodii miasta pod czujnym uchem Agnieszki Szypulskiej. Michał Ciemniewski pozostawi nas w kręgu muzycznych klimatów, z których wyrwie nas przebojem Antoni, opowiadając o telewizyjnych lekturach obowiązkowych na lato. Będzie również i radość z malarstwa/w malarstwie za sprawą Witka Dąbrowskiego, będą radosne romanse z Kochankami Filmu (Magda Pawłowska uchyli rąbka sekretów alkowy), będzie Warszawa-Radość, po której oprowadzi nas Agnieszka. Z Warszawy pojedziemy do gorącej Brazylii, aby z Pawłem Gładyszem podsumować gorączkę wszystkich mundialowych nocy. Zawitają do nas i komiksy, a na koniec mamy dla Was klasykę – Agata Starownik zaprzyjaźniła się mocno z Janem Kochanowskim i trochę o nim poplotkuje.

Odpoczywajcie zatem, zażywajcie relaksu natury wszelakiej, radujcie się, ale ducha kultury nie gaście i zostańcie z kulturnatywnymi słowami! 🙂

Absolwentka filologii polskiej i kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, zastępczyni redaktor naczelnej portalu, zajmuje się także redakcją i korektą portalowych artykułów. Miała być lekarzem, ale została językoznawcą i uważa, że lepiej nie mogła wybrać. Obserwuje rzeczywistość z wrodzoną dociekliwością w myśl zasady, że ciekawość to pierwszy stopień nie do piekła, lecz do wiedzy. Wiecznie wierzy – w świat, w ludzi, w uczucia, w język, w Słowo.

    Zostaw odpowiedź

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    0 %